Assam Police Admit Card 2024 Download Link

Assam Police Admit Card 2024 Download Link

অসম আৰক্ষীৰ এডমিট কাৰ্ড ৰাজ্যিক পৰ্যায়ৰ আৰক্ষী নিযুক্তি ব’ৰ্ডৰ (SLPRB) অসমৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইট https://slprbassam.in/ ৰ পৰা ডাউনলোড কৰা হৈছে। ইয়াক ডাউনলোড কৰিবলৈ এটা স্তৰ-দ্বাৰা-পদক্ষেপ প্ৰক্ৰিয়া ইয়াত দিয়া হৈছে:

আপুনি আৰম্ভ কৰাৰ আগতে:

  • নিশ্চিত কৰক যে আপুনি আপোনাৰ পঞ্জীয়ন নম্বৰ/এপ্লিকেচন নম্বৰ আৰু অন্য যিকোনো প্ৰয়োজনীয় প্ৰমাণপত্ৰ সাজু আছে। এইবোৰ আবেদন প্ৰক্ৰিয়াৰ সময়ত প্ৰদান কৰা হ’ব আৰু আপোনাৰ এডমিট কাৰ্ড ডাউনলোড কৰিবলৈ লগ ইন কৰাৰ বাবে অতি প্ৰয়োজনীয়।
  • আপোনাৰ ইণ্টাৰনেট সংযোগ পৰীক্ষা কৰক আৰু মসৃণ ডাউনলোডৰ বাবে আপোনাৰ এটা সুস্থিৰ সংযোগ আছে সুনিশ্চিত কৰক। দুৰ্বল সংযোগে ডাউনলোড প্ৰক্ৰিয়াত বাধা দিব পাৰে আৰু হতাশাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।
  • যদি আপুনি এডমিট কাৰ্ডৰ এটা ভৌতিক কপি বিচাৰে তেন্তে আপোনাৰ কমপিউটাৰ/লেপটপৰ সৈতে এটা প্ৰিন্টাৰ সংযুক্ত ৰাখক। এডমিট কাৰ্ডখন আপোনাৰ ফোনত প্ৰৱেশ কৰিব পাৰিলেও বেকআপ হিচাপে এটা প্ৰিণ্ট কপি থকাটো সদায় ভাল, বিশেষকৈ পৰীক্ষাৰ দিনটোত অভাৱনীয় পৰিস্থিতিৰ ক্ষেত্ৰত।
assam police admit card 2024
Assam Police Admit Card 2024 Download Link

এডমিট কাৰ্ড ডাউনলোড কৰা:

  1. SLPRB অসমৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইট চাওক: https://slprbassam.in/
  2. হোমপেজত আপুনি এডমিট কাৰ্ড ডাউনলোডৰ বাবে এটা অংশ দেখিব। আপুনি আবেদন কৰা নিৰ্দিষ্ট পদটো বিচাৰি (যেনে, অসম আৰক্ষীৰ এছ আই এডমিট কাৰ্ড) আৰু সেই এডমিট কাৰ্ড ডাউনলোড কৰাৰ বাবে নিৰ্দিষ্ট লিংকটোত ক্লিক কৰক। লিংকটোত “Download Admit Card” বা তেনেকুৱা কিবা এটা লেবেল থাকিব পাৰে।
  3. আপুনি এটা লগইন পৰ্টেললৈ নিৰ্দেশিত হ’ব। নিৰ্দিষ্ট ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ ফোন নম্বৰ/ইমেইল আইডি/এপ্লিকেচন আইডি সুমুৱাওক। এইবোৰেই আপুনি পৰীক্ষাৰ বাবে পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা প্ৰমাণপত্ৰ।
  4. আপুনি এবাৰ আপোনাৰ সবিশেষ লিখিলে, Login ত ক্লিক কৰক।
  5. আপোনাৰ এডমিট কাৰ্ড পৰ্দাত দেখা দিব লাগে। ইয়াক ডাউনলোড কৰক।
  6. ডাউনলোড কৰাৰ পিছত ভৱিষ্যতে ব্যৱহাৰৰ বাবে এডমিট কাৰ্ডৰ প্ৰিন্টআউট লৈ পৰীক্ষা হললৈ লৈ যোৱাটো ভাল। এডমিট কাৰ্ডত আপোনাৰ পৰীক্ষাৰ স্থান, সময়, আৰু ৰোল নম্বৰ আদি গুৰুত্বপূৰ্ণ তথ্য থাকে। ভৌতিক কপি থাকিলে পৰীক্ষাৰ দিনটোত এই তথ্য সহজে উপলব্ধ হোৱাটো নিশ্চিত হয়।

গুৰুত্বপূৰ্ণ সোঁৱৰাই দিয়াসমূহ:

  • এডমিট কাৰ্ড ডাউনলোড লিংকটো পৰীক্ষাৰ আগৰ এটা নিৰ্দিষ্ট সময়ৰ বাবেহে উপলব্ধ হ’ব, সাধাৰণতে কেইদিনমান আগতে। নিৰ্দিষ্ট সময়সীমাৰ ভিতৰত ইয়াক ডাউনলোড কৰাটো নিশ্চিত কৰক। কোনো ধৰণৰ অপ্ৰয়োজনীয় মানসিক চাপৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ শেষ মুহূৰ্তলৈকে অপেক্ষা নকৰিব।
  • এছ এল পি আৰ বিয়ে প্ৰাৰ্থীসকলক তেওঁলোকৰ পঞ্জীয়নভুক্ত যোগাযোগৰ তথ্যত এছ এম এছ বা ইমেইলৰ জৰিয়তে এডমিট কাৰ্ড ডাউনলোড প্ৰক্ৰিয়াৰ বিষয়েও অৱগত কৰিব পাৰে। যিকোনো চৰকাৰী ঘোষণাৰ বাবে আপডেট হৈ থাকক। তথ্যৰ বাবে SLPRB ৱেবছাইটটোৱেই আটাইতকৈ নিৰ্ভৰযোগ্য উৎস, কিন্তু আপোনাৰ ইমেইল আৰু এছএমএছৰ ওপৰত চকু ৰখাটোও সহায়ক হ’ব পাৰে।

এই পদক্ষেপসমূহ পালন কৰি আপুনি আপোনাৰ অসম আৰক্ষীৰ এডমিট কাৰ্ড অনলাইনত কোনো ধৰণৰ হেঁচা নোহোৱাকৈ ডাউনলোড কৰিব পাৰিব লাগে। মনত ৰাখিব যে আপোনাৰ এডমিট কাৰ্ডৰ তথ্যসমূহ ভালদৰে পৰ্যালোচনা কৰক আৰু নিশ্চিত কৰক যে আপুনি এছ এল পি আৰ বিয়ে নিৰ্ধাৰণ কৰা ধৰণে পৰীক্ষা হললৈ সকলো প্ৰয়োজনীয় প্ৰয়োজনীয়তা আনিছে।

येभी पढ़ सकते है:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top